Birleşik Krallık'ın Anne Sağlığı Sistemi parya bir durumda. Acil reform gerekli.

Admin

Administrator
Yönetici
Ulaşılabilir en büyük sağlık ve sıhhat temelinin takdir edilmesi, 1966 Medeni ve Siyasi Hukuki medeni özgürlükler Dünya Anlaşmasının 12. Maddesi ve özellikle diğer çeşitli medeni haklar mevzuatı araçları kapsamında korunan dünya medeni haklar mevzuatının kalbine gider. Kaldırılma diktesine ve desteklenmeyen iddialarına rağmen, hanımlar, yurttaşlık hakları ihlallerinin tüm cephelerde sağlıkları ve sağlıkları üzerindeki kükürtlü etkileriyle ilgilenmeye devam etmekte ve bu alanda daha fazla herkül faaliyeti için bir gereklilik yaratmaktadır, böylece sistemik değişim gerçekleştirilebilir.

"2 ay beklerken kan kaybından dolayı tıbbi tesisten eve gönderildim. Doktor kesinlikle yapabileceği bir şey olmadığını söyledi. Bana hayatımla ilgili aşırı stres yaşadığımı ve acı verici rahatsızlık için parasetamol almam gerektiğini söyledi. Rahatsızlığım için bana ilaç önermek için Brezilya'dan bir doktorla konuştum, çünkü Birleşik Krallık'ta uygun yardımı almazsam vefat edebileceğimden endişe duyuyorum "dedi. Bunlar, gelecekteki bir anne olan P'nin, bireysel bilgilerinin ortak olmasına razı olan kesin sözleriydi.

P'nin anlatısı ve alt metni ne yazık ki izole edilmemiştir; adaletsizlik bu alan adında kaynamaya devam ediyor. Bayanlar eşsiz derecede ölmeye devam ediyor. Dünya Şirketi'ne göre, kadınların yaşamları bir parya haline getirilmeye devam ettikçe, her gün yaklaşık 810 bayan, önlenebilir doğumla ilgili sorunlardan uzaklaşmaya devam ediyor, bu da derinden yıkıcı ve rahatsız edici.

Alametler bu alanda acımasızdır ve İngiltere'nin sağlık sistemi hakkında ek şüphecilik üreten birçok bayan için azalan bir gelgite güvenmektedir.

İngiltere hükümetinin bu alandaki tepkisi şimdiye kadar buzul ve Bizans olmuştur, özellikle uygulama bağlamında sistemik sorunlarla başa çıkmak için herhangi bir somut faaliyet göstermeden birçok sağlam ısırık ve demokratik desteklenmeyen iddialarla.

Görüşme

Network 4'ün "Kara Annelik Skandalı" konulu belgeseli ve Temmuz 2020'de parlamentoya gönderilen "İngiltere'de Siyah Bayanlar için Anne Ölüm Fiyatlarını ve Sağlık hizmetlerini Artırma" talebi ile ortaya çıkarılan Birleşik Krallık'ta mevcut aylarda bu alanda modern tartışmalar yaşandı. yepyeni bir enerjiyi yeniden alevlendirdi bu alanda ve Birleşik Krallık'ta kadınların anne sağlığı ve sağlıklı yaşam sorunları ile ilgili ülke çapında argümanlar savundu. Ve siyah bayanların, beyaz eşdeğerlerine kıyasla, doğumla ilgili sorunlardan ölme ihtimalinin 4 katı olduğu keşfi, ki bu dehşet verici. Çünkü her bayan ırkı ne olursa olsun anne sağlığı ve sağlığı gezisinde kendine saygı ve empati ile ilgilenilebilir.

Yapılan toplantılar

2020'de korkunç bir doğum deneyimi yaşadıktan sonra, 7 aydan fazla bir süredir doğru bir şekilde yürüyemememe neden olan, Birleşik Krallık'ta teslim olan bayanlarla konuşmak için bireysel bir yetenekte kendi bağımsız muayenemi yapmak üzere taşındım. deneyimleri ve iyileştirmek için neler yapılabilir sistem. Özellikle kadınların anne sağlığı ve sağlığı sorunlarının sıklıkla "depresif sorunlar" olarak yanlış teşhis edildiği BAME mahallesinde, kadınların anne sağlığı ve sağlığı güvenliği ile ilgili olduğunda sistemin bu kadar hassas olduğunu bulmak cesaretimi kırdı. klinik tedaviye ihtiyaç duyan bir "klinik sağlamak" yerine.

Konuştuğum bayanlar arasında 30 yaşındaki Dani, Wiltshire'daki bir Nhs'de sağlık görevlisi olarak görev yapıyordu. Dani'ye göre, "İngiltere'nin sağlık sistemi, daha önce kadınların seslerinin hiç dinlenmediği yerlere kıyasla gelişti. Ancak hala sorunlar var, bana haber veriyor." "Aslında 2 çocuğuma sahip olduktan sonra pelvik problemler yaşadım ve gp'yi bu konuda homurdanmaya çağırdım, çünkü doğru yürümeyebilirim, ayrıca yürümeme yardım etmeme yardım etmem gerekiyordu. Ancak terapistim, yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını ve bunun yerine evde egzersiz yapmam gerektiğini belirtti. Neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Günümüzde yardım için bir terapistin ele geçirilmesi zor "dedi.

Aşırı değerlendirme ve Dani'nin ve benim kendi deneyimlerimden dolayı, bu alanda kadınların anne sağlığı ve sağlığının Kafkaesk sisteminin onarımı konusunda çok daha çevik bir yönteme ihtiyaç duyulduğu gerçekten açıktır.

Pek çok bayan, özellikle de BAME mahallesinden gelenler, yurttaşlık hakları mevzuatı açısından derinden endişe verici olan sessizlik içinde yaşamaya devam ediyor. Çünkü her bayan eşdeğer olarak ele alınmaya layıktır. Her bayan, seslerini dinlemeye ve onurlu bir şekilde ele alınmaya layıktır; bu, tamamen özgür özerk bir kültürün temel kavramlarından sadece biridir. Ve karayolu bu alanda dolaşmak kadar iyi olsa da (Thaddeus, 1990) ve (Fathalla Mahmood, 1987); sistemik değişimi gerçekleştirmek hala mümkün. Anne adaletsizliği, yaralanmalar ve ölümler gözden kaçan bir felaket olarak kalamaz (James McCarthy ve Deborah Maine, 1992). Her anne önemlidir ve hayatları önemlidir (WHO, 2005).

Bireylerine dikkat eden bir anne sağlığı sistemine ihtiyacımız var. Adaletsizliğe karşı ayaklarımızı sürüklemeye devam edemeyiz.